עשרת-הדברות-לדוברת-המתחילה
טיפים לדוברת המתחילה

עשרת הדיברות לדוברת המתחילה

1.חיים ומוות ביד הלשון – זה הדיבר הראשון כי אנחנו הפה של הארגון, ולכן חייבות להיות מדוייקות במה שאומרות ומפיצות לתקשורת.

2.הכירי את הסינה – מול מי את עובדת, מה הלו"ז שלהן, דד-ללין לדפוס, לוחות שידורים וכו'. בהמשך לטיפים לחיים, כדאי לעגן את הכל ברשימה מסודרת.

3. נטוורקינג – להתמנגל ולוודא שמכירים גם אותך. יחסים בינאישיים זה המפתח.

4.לא לחכות להצלחה – לרשום כל רעיון קטנטן שעולה בראש, ברגע שהוא עולה או שניה אח"כ, ככה יש מאגר רעיונות פורה שמחכה לך ולא את זו שמחכה "להשראה".

5.להישאר עירנית – אייטמים שתומכים בטענות הקמפיין שלך הם ראיות מצויינות וחומר טוב לראיונות עתידיים. לא לשכוח לתייק אותם.

6.ספיצ'בייט – למאבק שלך אולי יש היסטוריה ארוכה, אבל לא.נשים יש קשב קצר ובסוף, הם יזכרו משפט אחד מכל מה שאמרת, כדאי שהוא יהיה קליט, ממצה וקולע.

7.תמונה שווה אלף מילים – הקלישאה הזאת תמיד נכונה, מאגר תמונות מכל פעילות/תחקיר ולא לשכוח לצרף אותן להודעות לתקשורת. יש סרטון? אפילו יותר טוב.

8.לעבוד בצורה מסודרת ולהשאיר מקום לגמישות – אולי תכננתן את הקמפיין במשך חודשים, אבל אסור לשכוח שטיימינג זה הכל בחיים. מומנטום סוחף וגמישות יבטיחו שתישארי על הגל.

9.אל תישארי עם זה לבד – דוברות היא פול-טיים ג'וב ולא תמיד תהיי זמינה לכולןם בבת אחת, תוודאי שיש לפחות עוד פעילה אחת שאפשר לסמוך עליה עם תמונות מהשטח, לייב לפייסבוק או טוויטים בזמן אמת.

10. לא לשכוח לנוח – בחרת מקצוע אינטנסיבי וכדי לעסוק בו לטווח ארוך תצטרכי גם להטעין מצברים ולפנות זמן לשקט יזום.