נעים להכיר, אני שירה הרצנו


שירה הרצנו, דוברת עמותת אנימלס

כילדה, לא פעם היה אפשר לשמוע אותי אומרת "זה לא פייר". ההוגנות הזו שחיפשתי לא נגעה רק למה שאני קיבלתי או לא קיבלתי: בכל סיטואציה בה נתקלתי באי צדק או בעוול, השמעתי מחאה, ברטוריקה הילדית הזו.
הבחירה שלי כבוגרת להקדיש את חיי לפעילות למען זכויות בעלי חיים היא המשך ישיר של התחושה הבסיסית שהיתה לי כילדה. התנועה לזכויות בעלי חיים היא חלק מהותי מיצירת עולם צודק והוגן יותר – עבור בעלי החיים, וגם מבחינת בריאות הציבור והתמודדות עם משבר האקלים.


איך הגעתי לאנימלס?

זמן קצר לאחר שבחרתי בטבעונות כבר השתלבתי בפעילות למען בעלי חיים. ניהלתי את האגודה נגד ניסויים בבעלי חיים והייתי פעילה בשב"י. ביליתי שעות על גבי שעות בעמידה בדוכנים ברחובות תל אביב ובשיחות עם אנשים על בעלי חיים וטבעונות. במהלך השנים פעלתי בהתארגנויות שונות, בהן הווג'י-קו, שהתרכזה בתמיכה רגשית לפעילות ופעילים למען בעלי חיים, ופמיניסטיות למען בעלי חיים, במסגרתה ארגנו גם פעילויות שפנו אל הקהל הרחב וגם סדנאות עבור פעילים, בין היתר להתמודדות עם אלימות מינית ומגדרית.

את אנימלס (אז "אנונימוס") הכרתי עוד לפני המעבר לטבעונות, ולמעשה גם השתתפתי בהפגנות במסגרת המאבק המוצלח להפסקת פיטום האווזים. עוד לפני שהתחלתי לעבוד בעמותה, פעלתי בה מעת לעת – העברתי תכנים שונים בסמינרים והשתתפתי בפעילויות – בהן פעולה שיזמתי שאני גאה בה מאוד עד היום, הידועה בשמה "מאמא'ז". במהלך שנת 2016 הייתי בדילמה תעסוקתית. באותה תקופה למדתי תכנות, ושקלתי ברצינות הסבה. באותם ימים, הילה דוברת אנימלס אז ומנהלת מדיניות וקמפיינים היום, הציעה לי להגיש קורות חיים למשרת דוברת העמותה. אמרתי לה תודה אבל לא תודה – אני במגמת הסבה לתכנות. הימים עברו, ניגשתי לראיון קבלה לחברת הייטק, וכשיצאתי משם זה היכה בי – וידעתי מה הלב רוצה. בדקתי עם הילה האם המשרה אוישה או שעוד אפשר להגיש קורות חיים, ולשמחת כולנו – זה היה רלוונטי. מאז 2017 אני דוברת העמותה, ואת ההייטק השארתי לאחרות.


בואו נדבר!

shirahertza@gmail.com​